A tüzérség első budavári járőrsorozata
A tüzérség budavári járőr sorozata 2018.augusztus 5-én kezdődött, amelyet a tüzérek a Magyar Huszár és Katonai Hagyományőrző Szövetség tüzéreiként hajtották végre. A díszjárőr 28-án és 29-én folytatódott, de immár a csapatok saját színeikben jelentek, meg mint a Váci Huszár és Nemzetőr Bandérium nyargaló tüzérei, kiegészülve a Budakeszi tüzérekkel és a Dabasi Honvédtüzér alapítvánnyal Papst József hagyományőr tüzér alezredes vezetésével.
A három alkalom alatt a tüzérség tagja volt továbbá Farkas Richárd nyargaló tüzér őrmester, aki az őrjáratok alatt a tüzérség altisztje volt és példamutatóan vezette a járőrt alezredes úrral együtt. Díszőrjáratunk Görgei szobornál tiszteletadással kezdődött, az Oroszlános udvaron át folytatódott, majd a Mátyás kútnál illetve a Savoyai szobornál is elhaladt a járőr. A sorgyalogos puskafogásokat, mint például a tisztelgést, Kolozsi László nyargaló tüzér káplár tanította be a tüzéreknek.
Járőrünk során régi bajtársakra is bukkantunk, mégpedig a Mogyoródi Sándor Huszárokra, akiket egy tisztelgés után útnak is eresztettünk.
Igaz, a díszjárőr kemény, embert próbáló feladat mivel reggeltől estig a kockaköveken sétálni nem túl kellemes, viszont egy hagyományőrnek nem lehet nagyobb megtiszteltetés az, hogy a budai várban járőrözhet és megmutathatja a turistáknak katonai múltunkat.
Mint minden díszjárőr, a tüzéreké is sikerként könyvelhető el, mivel Budavár turistái örömmel fogadták járőrünket, angolul és németül jól beszélő tüzéreink segítségével el tudtuk magyarázni a turistáknak, hogy a hagyományőrök mi célból vannak a budavári palota környékén. Hatalmas örömmel és érdeklődéssel fogadták járőrünket minden alkalommal és ez azt bizonyítja, hogy egy olyan történelmi helyen, mint a Budai vár folytatni kell ezt a remek hagyományt, hogy több nép is megismerje múltunkat és a magyar virtust.
Erőt, Tisztességet!
Kolozsi László István
nyargaló tüzér káplár