Elhunyt Kéktói Kucsora István

A hódmezővásárhelyi Hagyományőrző Pálffy Huszár Egyesület megrendülten értesít mindenkit, hogy egyesületünk tiszteletbeli elnöke, a magyar lovassport Széchenyi díjas lótenyésztője, Kéktói Kucsora István 2018. április 29-én 59 éves korában váratlanul elhunyt.

Pista bácsi, ahogyan mi szólítottuk, a Kéktói Ménes tulajdonosa volt, amelyben az ország legnagyobb egyedszámú Furioso-North Star lóállománya található. Ezen lófajtán lovagolnak egyesületünk tagjai a különböző rendezvényeken. Azon huszárjaink számára, akik nem rendelkeznek saját lovakkal, rendszeresen biztosított saját méneséből igazi huszárlovakat. Fejlesztette egyesületünk huszár tagjainak lovaglótudását, rendszeresen vezetett le huszáros lovardai foglalkozásokat a Kéktói Ménes területén.

2017-ben a Magyar Huszár és Katonai Hagyományőrző Szövetség 25. évfordulója alkalmából arany érdemkeresztet adományozott neki.

Személyében nem csak egy kiváló szakembert, de egy jó barátot is elveszítettünk.

Elhunyt Kéktói Kucsora István
Címkék