Az ötlet 2008-ban született, azt követte 2010-ben a Württemberg Sándor Egyesület bejegyzése. Az egyesület tagjai olyan elhivatottságot érző emberek, akik felvállalták a huszárság hagyományainak, szabályainak, erkölcsi alapjainak életben tartását. A huszárság az ország legrangosabb fegyverneme volt. Magyar legényt aligha érhetett nagyobb dicsőség, minthogy huszárnak sorozták. S mi, a kései unokák ma büszkén és féltett kincsként őrzünk egy-egy elhomályosult, megsárgult fényképet, amelyen huszár öregapánk feszít nyalka mundérjában, kifent bajuszával.
Tevékenységünkkel igyekszünk bekapcsolódni a magyarság értékmegőrző és értékteremtő anyagi-szellemi építkezésébe. Erdőszentgyörgyön néhány éve elindult a Rhédey márkanév népszerüsitése.
A huszárok bekapcsolódnak ebbe a folyamatba annál is is inkább mert szoros kötődése van a 6.Württemberg huszárezrednek Erdöszentgyörgyhöz. A XIX században a Habsburg Birodalomban tizenkét huszárezred volt a hadseregben, ezek mind magyar alakulatok voltak. A huszárezredek a szokásoknak megfelelően hadrendi számmal és névvel voltak ellátva. A név az ezredtulajdonos nevére utalt. Az egyesületünk ezért, Württemberg Sándor hercegről, kapja nevét kinek felesége, az erdőszentgyörgyi gróf Rhédey Claudia. Württemberg Sándor 1804-ben, szeptember 9-én született, Lajos württembergi herceg fia volt. Sándor herceg Württembergben töltött rövid katonai szolgálat után, még nagyon fiatal korában átlépett az osztrák hadseregbe, ahol rendkívül gyorsan haladt előre, úgy, hogy már alig 40 éves korában tábornokságig vitte. 1850-ben a Bécsben állomásozó huszárezred tulajdonosa lett, mely 35 éven át viselte az oly híressé és népszerűvé lett Württemberg nevet.